Strona główna

Wędki i piórka dla kota – jakie wybrać?

Choć koty uznawane są za niezwykle przyjazne pupile domowe, warto pamiętać, że z natury są to zwierzęta należące do rzędu drapieżników. Z tego względu bardzo często dorosłe osobniki przejawiają instynkty łowieckie. Chętnie polują, przeglądają się innym zwierzętom i ukrywają się przed obserwatorami. Warto dokładnie poznać zachowanie pupili, aby wiedzieć, jakie zabawki wybrać. Szczególne zainteresowanie wśród kotów wzbudzają wędki i piórka. Dlaczego tak się dzieje, i które akcesoria do zabawy dają maksymalną satysfakcję pupilom?


Instynkt kotów a zabawki w formie piórek i wędek

Przede wszystkim warto zauważyć, że koty swój czas najchętniej spędzają w pojedynkę. Tyczy się to zarówno odpoczynku, jak i rozrywki lub polowania. Zwierzaki stawiają na indywidualizm, dlatego początkowo niechętnie podchodzą do innych osobników oraz nieznajomych ludzi. Z czasem jednak domowe pupile dają się poznać jako niezwykle przyjazne i pocieszne. Do powszechnego zjawiska zaobserwowanego przez każdego opiekuna zalicza się nie tylko polowanie (na przykład na małe gryzonie), ale także regularne ukrywanie w konkretnych miejscach. Przestrzeń ta stanowi dosłownie kryjówkę pupila – służy do odpoczynku oraz obserwowania otoczenia z bezpiecznej odległości.

Drapieżny instynkt kociaka jest widoczny również podczas zabawy. Bardzo często pupil staje się nieco agresywniejszy – wystawia swoje pazury i kły. Warto jednak pamiętać, że to w pełni naturalne zjawisko. Mimo agresywniejsze nastawienia pupil pozostaje całkowicie niegroźny i chętnie poddaje się wspólnym zabawom z człowiekiem. Takie zachowanie można porównać do psa warczącego na piłkę lub patyk. Do niezwykle ciekawych zabawek zaliczyć możemy wędki i piórka dla kotów. Elementy te wzbudzają zainteresowanie szczególnie wtedy, gdy są potrząsane przez człowieka. Naturalny instynkt zwierzęcia podpowiada pupilowi, aby złapać piórko w swoje łapki.

Kolorystyka wędek i piórek dla kotów – czy to ma znaczenie?

Wędki i piórka dla kotów cieszą się zainteresowaniem zwierzaków z jeszcze jednego, niezwykle istotnego powodu. To przedmioty, które są specjalnie projektowane w taki sposób, aby zmotywować pupila do aktywności. Szczególną uwagę warto zwrócić na kolorystykę takich elementów. Według badań koty postrzegają takie barwy jak: niebieski, fioletowy, zielony i żółty. Należy jednak zaznaczyć, że odcienie te są silnie rozmyte i praktycznie wszystkie wpadają w żółć oraz szarość. Problematycznym kolorem jest natomiast czerwień – której koty nie spostrzegają, dokładnie tak jak psy.

Łatwo więc wywnioskować, że szczególne zainteresowanie wzbudzają wędki i piórka, skupiające się na połączeniu barw, które dla pupili są po prostu intensywniejsze: czyli kolor niebieski, fioletowy oraz żółty. Takie zabawki bez wątpienia zbudują zainteresowanie i będą chętnie wykorzystywane do codziennej rozrywki. Generalnie kociaki widzą nieostro, chyba że przedmiot znajduje się stosunkowo blisko. Reagują także na poruszające się elementy, jednocześnie bardzo często ignorując te nieruchome. To kolejny powód, przez który wędki i piórka dla kotów cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem wśród tych domowych pupili.

Jakie zabawki wybrać?

Możemy wyróżnić wiele modeli piórek i wędek dla kotów, które idealnie sprawdzą się podczas wspólnych zabaw w domu. Wspomnieliśmy już o tym, że doskonałym pomysłem jest wybranie modeli o intensywnej kolorystyce. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zabawka zainteresuje pupila i zapewni rozrywkę przez bardzo długi czas. Wędki dla kotów mogą mieć różną długość, dlatego każda osoba sprawująca opiekę nad zwierzakiem może wybrać wariant dopasowany do własnych preferencji. Warto zauważyć, że zabawki tego rodzaju posiadają wymienne zawieszki. Jeżeli piórko z czasem przestanie budzić zainteresowanie pupila, wystarczy założyć inny model o odrębnej kolorystyce. Dzięki temu kociak będzie chętnie spędzać czas, próbując złapać barwną zawieszkę. Ciekawą opcją są wędki krótkie na plastikowym patyczku z piórkami wstążkami lub skórką. Natomiast długie modele mogą posiadać nawet jeden metr oraz kolorową zawieszkę na końcu. Piórka są o tyle atrakcyjne dla kotów, że imitują swoim wyglądem inne zwierzę – w tym przypadku ptaka. Pupil za sprawą swojego instynktu zrobisz wszystko, aby upolować swój cel. Warto pamiętać, że taka zabawa to nie tylko doskonale spędzony czas, ale również niezwykle istotna aktywność fizyczna pobudzająca mięśnie. Ogromną popularnością cieszą się specjalne wędki teleskopowe Wild Bird o długości dwóch metrów. Przedmiot posiada drucik odporny na gryzienie oraz kolorowe piórko, które bez wątpienia znajdzie się w centrum zainteresowania każdego kota!

Pozwól zwierzakowi na samodzielną zabawę

Koty, w przeciwieństwie do psów, należą do gatunku zwierząt stawiających na indywidualizm. Pupile z natury po prostu uwielbiają spędzać czas samodzielnie, bez niczyjego towarzystwa. Dlatego warto pamiętać, że wędki i pióra to nie jedyne zabawki, jakie powinny znaleźć się w domu, gdzie mieszka kociak. Ważne są także akcesoria pozwalające na samodzielną zabawę, na przykład pluszaki lub piłeczki. Wówczas zwierzak będzie zadowolony, a swój czas spędzi przyjemnie.

Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.