Strona główna

Neutralizatory zapachu i moczu – jak wybrać?Koty oraz psy to pupile niezwykle przyjazne, a zabawy z nimi dają wiele radości. Niestety, jak każde zwierzęta, także i te domowe czworonogi mogą pozostawiać po sobie nieprzyjemne zapachy, głównie wynikające z zalegającego w domu moczu, który nie został do końca wyczyszczony. W takiej sytuacji należy zastosować specjalny neutralizator – to środki opracowane z myślą o przykrych zapachach zwierzęcych.

Neutralizator zapachu – jak działa?

Istnieje wiele neutralizatorów zapachów. Poszczególne środki różnią się od siebie nie tylko aromatem, ale przede wszystkim sposobem aplikacji, skutecznością oraz zastosowaniem. Największą popularnością cieszą się preparaty dostępne w formie sprayu. Ich użytkowanie jest bardzo proste, a na dodatek zapewniają skuteczność. Tego rodzaju produkty często posiadają formułę opartą na olejkach eterycznych i enzymatycznych. Nie dość, że środek zneutralizuje zapachy, to dodatkowo pozostawi delikatny, przyjemny aromat i wyczyści powierzchnię z zabrudzeń. Bardzo często preparaty te mogą być także rozpylane w powietrzu. W wielu domach spraye są wykorzystywane w celach profilaktycznych poprzez dezynfekowanie kojców i innych obiektów, z którymi regularną styczność mają zwierzęta. Neutralizatory zapachu i moczu mogą występować także w formie żelu. To rozwiązanie równie skuteczne, które działa niezwykle długo. Żelowe drobinki usuwają nie tylko zapachy pochodzenia zwierzęcego, ale również pleśń, dym papierosowy i inne nieprzyjemne aromaty znajdujące się w powietrzu. Żel zaleca się mieszać raz dziennie, aby środek mógł zapewnić efektywne działanie. Na dodatek takie produkty posiadają własny przyjemny aromat, który zastąpi nieprzyjemne zapachy. Poza żelami wyróżniamy także preparaty przeznaczone do rozcieńczania we wodzie i mycia powierzchni płaskich oraz specjalne odświeżacze powietrza w formie aromatyzerów.

Jaki neutralizator zapachu i moczu wybrać do domu?

Zastanawiasz się, jaki neutralizator zapachu i moczu należy wybrać do domu? Pamiętaj, że najpierw musisz znaleźć źródło odoru. Nie zawsze jest to kuweta, kojec, czy legowisko. Czasami zwierzaki mogą nabrudzić w innych miejscach. Dlatego, zanim wybierzesz odpowiedni środek czyszczący, sięgnij po detektor do wykrywania moczu. To specjalna latarka, która dzięki promieniom UV jest w stanie wskazać plamy pozostawione przez zwierzaki. Nie dostrzeżesz ich gołym okiem, ale detektor będzie w stanie wychwycić każdą, nawet najmniejszą plamkę. Następnie przejdź do wyboru neutralizatora zapachu i moczu.

Neutralizator w sprayu

Prawdopodobnie najpopularniejszą formą neutralizatorów zapachu i moczu są specjalne spraye. Nie dość, że usuwają przykre aromaty, to niejednokrotnie mogą posłużyć także do pozbywania się plam z różnych powierzchni, na przykład legowiska. Doskonałym tego przykładem jest AS neutralizator fresh. To produkt przeznaczony do aplikacji na wielu przedmiotach, nawet meblach, który poradzi sobie z odorem pozostawionym przez każdego pupila, zarówno psa, jak i kota. Formuła produktu AS neutralizator fresh opiera się na 40 olejkach, dlatego spray zapewnia maksymalną skuteczność podczas redukcji zapachów.

Neutralizator w żelu

W kontekście neutralizatorów zapachu i moczu w żelu sprawdzi się PowAir Żel Apple Crumble. Produkt jest niezwykle prosty w aplikacji i skuteczny. Żel umieszczony w pomieszczeniu nie tylko likwiduje aromaty, ale dodatkowo wytwarza delikatną, jabłkową otoczkę. Warto zaznaczyć, że środek ten może być wykorzystywany również we wnętrzach o dużej powierzchni. Co ważne PowAir Żel Apple Crumble usuwa przykre aromaty, zamiast je maskować.

Neutralizator do rozcieńczania z wodą

Wyróżniamy także neutralizatory zapachu i moczu, które występują w formie detergentów do rozcieńczania. Tego rodzaju środek wystarczy wymieszać z wodą, następnie stosując na powierzchni będącej źródłem nieprzyjemnej woni. Zwykle są wykorzystywane do mycia podłóg i klatek. Ich właściwości odświeżające oraz dezynfekcyjne sprawiają, że doskonale sprawdzają się w wielu domach, czy zakładach weterynaryjnych. Przykładem takiego produktu jest między innymi Diamex Cleaner Salon Provencal Fleuri.

Urządzenia neutralizujące zapachy

W przypadku osób szczególnie ceniących wygodę odpowiednią propozycją będą automatyczne urządzenia neutralizujące. To sprzęt występujący w formie odświeżacza powietrza, który regularnie uwalnia mgiełkę preparatu o przyjemnym aromacie, jednocześnie usuwając nieprzyjemne zapachy. Tego rodzaju urządzenie może być umieszczone w pomieszczeniu, gdzie na co dzień przebywa zwierzak. Doskonałą propozycją jest na przykład PowAir Misting Dome. Urządzenie nie dość, że jest skuteczne, to na dodatek wyróżnia się oryginalnym designem. Należy pamiętać, iż taki odświeżacz sprawdza się idealnie gdy nieprzyjemne zapachy są delikatne. Mgiełka nie usuwa bezpośredniego źródła odoru, a zapachy znajdujące się w powietrzu.

Zapobieganie nieprzyjemnym zapachom, czyli profilaktyka i pielęgnacja

Wiele środków czyszczących może być stosowanych czysto profilaktycznie, zanim jeszcze pojawią się nieprzyjemne zapachy. Możesz je wykorzystywać podczas czyszczenia legowiska, kojca, klatki, czy kuwety. W ten sposób sprawisz, że nieprzyjemne zapachy nigdy nie przybiorą na sile. Warto zauważyć, że neutralizatory dostępne w formie sprayu niejednokrotnie mają znacznie więcej zastosowań. Ich oryginalna formuła sprawia, że mogą stosowane również do usuwania innych zapachów, na przykład dymu papierosowego, jedzenia, spalenizny, benzyny, czy farby. Zanim zamówisz konkretny produkt, zapoznaj się z jego specyfikacją. Wówczas przekonasz się, czy dany neutralizator zapachów może być wykorzystywany na wiele sposobów.

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.